Najczęściej popełniane błędy przy nakładaniu podkładu

Podczas wykonywania makijażu podkład nakładamy często jako pierwszy. To jeden z podstawowych kosmetyków wyrównujących koloryt skóry. Zobacz czy nie popełniasz błędów pod czas jego nakładania? Dzięki trzymaniu się kliku prostym zasadom Twój makijaż będzie wyglądał lepiej.

jak nakładać podkład do twarzy

1. Zacznijmy od tego jak dobrać najlepszy podkład do naszej cery. Po pierwsze niektóre marki kosmetyczne mają w sowich ofertach podkłady dostosowane do różnych grup wiekowych. Lżejsze podkłady są bardziej odpowiednie dla młodszej cery. Po drugie dobierz odpowiedni podkład do rodzaju cery: suchej, tłustej lub normalnej.

2. Głównym zadaniem podkładu do twarzy, jest wyrównanie kolorytu i wygładzenie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór koloru podkładu, aby uniknąć efektu maski. Podkład powinien jak najbardziej zlać się z kolorem naszej cery. Najczęściej innego koloru będziemy używać latem, gdy cera jest opalona, a innego zimą.

3. Podstawowym błędem przy wyborze koloru podkładu jest nakładanie go na dłonie. Kolor naszych dłoni znacznie różni się od koloru twarzy. Dlatego chcąc kupić podkład najlepiej iść do sklepu bez nałożonego pudru czy fluidu. I testować odpowiedni podkład nakładając go np. w okolice żuchwy. Po nałożeniu dobrze odczekać chwilkę, aby się on utlenił.

4. Podkłady sprzedawane w formie sypkiego pudru są najczęściej przeznaczone dla osób z idealną cerą, aby ja delikatnie zmatowić. Natomiast dla wszystkich pozostałych stworzy on wrażenie zmęczonej i przesuszonej cery.

5. Tam gdzie podkład nie daje rady przykryć zaczerwienień, krostek czy innych przebarwień – nie nakładaj grubej warstwy – zamiast tego użyj odpowiedniego korektora. Korektory są odpowiednio przystosowane do różnych przebarwień, przykładowo zielony korektor dobrze matuje czerwone, popękane naczynka.

6. Podkładu nie powinno nakładać się palcami – to chyba jeden z najczęściej popełnianych błędów. Palce rozgrzewają podkład i przez to może się nierówno rozprowadzać. Lepiej użyć specjalnego pędza do podkładu lub gąbki. Pamiętajmy jednak o częstym odkażaniu tych akcesoriów.

7. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy, gdyż osiągniesz nie naturalny efekt oraz przede wszystkim podkreślisz drobne zmarszczki i klinie. Aby mieć pewność, czy nie nałożyłaś za dużo fluidu – przyłóż do twarzy chusteczkę i odciśnij jego nadmiar.

8. Jeśli masz problem z przebarwianiem się podkładu w ciągu dnia, często to wygląda tak że robi się od pomarańczowy – spróbuj użyć bazy pod makijaż. Dobra baza sprawi, że podkład utrzyma się dłużej na skórze, lepiej się rozprowadzi i co ważne będzie miał taki sam odcień przez cały dzień.

jak nakładać podkład do twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.