Revlon Colorstay kontra Loreal True Match – recenzja

Revlon Colorstay a Loral True Match porównanie

Dzisiaj porównanie dwóch podkładów dla cery suchej z podobnej półki cenowej, czyli:

Revlon Colorstay dla cery normalnej i suchej kolor 180 sand beige
oraz
Loreal True Match kolor neutral N4 beige

Obydwa produkty z łatwością są dostępne w wielu sieciach drogeryjnych oraz tutaj, w cenach około 50-60 zł. Opakowania mają taką samą pojemność – 30 ml i szklane buteleczki. Różni się aplikacja w True Match ma wbudowaną pompkę, natomiast Colorstay nakłada się prosto z buteleczki. Ogólnie wolę podkłady z pompką, ale czasami mam wrażenie że trudniej z nich wyciągnąć całą zawartość. Pewno wiecie co mam na myśli…

Mam jasną karnację i dosyć suchą cerę. Wybrałam w obydwu przypadkach neutralne beżowe kolory, które muszę przyznać pasują idealnie.

Podkład Revlon Colorstay według producenta powinien być trwały i utrzymywać się na skórze przez 24 godziny. I rzeczywiście podkład pozostaje na skórze od rana do wieczora, czy aż całą dobę to nie mierzyłam. Podkład jest dosyć dobrze kryjący, choć wiadomo korektora nie zastąpi. Konsystencja ma być lekka i nie zatykać porów – z tą lekkością to bym nie przesadzała. Produkt jest beztłuszczowy.

Loreal True Match główną jego cechą ma być to, że idealnie dopasowuje się do koloru skóry. W moim przypadku tak jest. Podkład ma lekką formułę, bardzo dobrze się rozprowadza i delikatnie rozświetla cerę. Dobrze nawilża, nie zostawia smug ani efektu maski. Produkt występuje w 10 kolorach w różnych odcieniach: warm, neutral i cool.

Porównanie True Match kontra Revlon Colorstay:

1. Aplikacja – na korzyść True Match

2. Krycie – lepsze krycie ma Colorstay

3. Konsystencja i rozprowadzanie – wygrywa True Match

4. Termin przydatności: True Match – 12 m-cy, Colorstay – 24 m-ce

5. Wydajność – podobna, wystarczają na ok. 3 m-ce

6. Filtr – True Match spf17, Colorstay spf20

Podsumowując z obydwu podkładów jestem zadowolona i do obydwu wrócę. Jednak ze względu na formułę i konsystencję na sezon jesienno-zimowy wybieram Revlon Colorstay, natomiast na wiosnę i lato mniej kryjący True Match. Latem zależy nam najczęściej na lżejszym makijażu, więc True Match lepiej się sprawdzi, jest lekki i nawilża skórę, co w moim przypadku jest ważne.

A widziałam, że Revlon Colorstay jest teraz przeceniony o 60% i można go dostać za 27 zł w tym sklepie.

Revlon Colorstay recenzja

Revlon Colorstay recenzja

Loreal True Match recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.